Lisaks pakuvad mõned kaubamärgid alkoholivabu valikuid
Parim on valida toode, mille on heaks kiitnud FDA. Teine suurepärane võimalus on saada ravi meditsiinikabinetis tervishoiutöötajalt, kes on kogenud valgusteraapiat.
Elektrolüütidega õlled kuuluvad uude nn jõudlusõllede klassi. Nii nagu Gatorade lõi elektrolüütide jooke fitness-huvilistele, lisavad mõned õlletehased õllele elektrolüüte, et saaksite seda pärast treeningut nautida.
Võtmed:
- Nii nagu Gatorade reklaamib jooke fitness-huvilistele, on elektrolüütidega õlle eesmärk pakkuda tervislikku alternatiivi neile, kes pärast treeningut õlut naudivad.
- Elektrolüütidega õlu on aga ikkagi alkohoolne jook ja see ei asenda treeningjärgset jooki.
- Elektrolüütidega õlu kipub olema kergem, madalama alkoholisisaldusega ja vähem süsivesikuid ning rohkem mineraalaineid ja toitaineid kui tavaline õlu.
- Juhuslik õlu ei põhjusta tõenäoliselt mingit kahju. Kuid liigne joomine mõjutab negatiivselt sportlikku jõudlust ja üldist tervist.
Mis on elektrolüütidega õlle joomise eesmärk?
Alkohoolsete jookide joomine pärast intensiivset treeningut või pikka jooksu ei pruugi olla mõttekas, sest tavaliselt seostatakse fitnessi tervisliku toitumise ja elustiiliga.
Ometi usub Geoffrey Pedder, kõrgõlut müüva õlletehase Zelus Beer Co asutaja , tema toodete järele nõudlust.
Innuka maratoni- ja triatlonijooksjana nautis Pedder pärast jooksu sageli oma meeskonnaga külma õlut. Sportlastel on paar head põhjust juua. Üks on sõbralikkus. Teine põhjus on rahuldustpakkuv tunne pärast intensiivset treeningut.
Mõnele jõudlusõllele on lisatud elektrolüüte, teised aga tatart ja mesilaste õietolmu, et vähendada dehüdratsiooni mõju. Õlled, millele on lisatud chia seemneid ja tatrakasha, sisaldavad rohkem B-vitamiine ja mineraalaineid.
Üldiselt on elektrolüütidega õlles tavalise õllega võrreldes vähem kaloreid ja madalam alkoholisisaldus. Lisaks pakuvad mõned kaubamärgid alkoholivabu valikuid.
Praegu on turul saadaval üsna vähe võimalusi ja hinnanguliselt 1% käsitööõlle turust on klassifitseeritud “performance” õlleks.
Kas elektrolüütidega õlu on tervislikum kui tavaline õlu?
Seda tüüpi õlu jõuab terviseteadlike inimeste turule, seega on ilmne küsimus: kas elektrolüütidega õlu on tervislikum kui tavaline õlu?
Ühest küljest võiks performance-õllesid pidada tervislikumaks valikuks, sest need on sageli kergemad, väiksema alkoholisisaldusega ja vähem kaloreid. Samuti on neile lisatud elektrolüüte ja muid spordijookides leiduvaid toitaineid.
Kuid teisest küljest, nagu enamikku õlledest, tuleks ka neid käsitleda kui alkohoolset jooki – mitte kui treeningjärgset või taastusjooki. Lisaks, isegi kui õlu sisaldab elektrolüüte, on see diureetikum, mis tähendab, et see soodustab vee eemaldamist kehast. Seetõttu ei ole see rehüdratsiooni jaoks efektiivne.
Mõõdukus on võti, olenemata sellest, kas jood tavalist või esindusõlut.
Parim viis treeningu ajal kaotatud vee ja elektrolüütide asendamiseks on ikkagi joogivesi, millele on lisatud mineraalaineid või treeningjärgsed joogid. Soovitatav on ka suupiste, mis sisaldab mõningaid süsivesikuid ja valke.
Eeliste ja puuduste kaalumine
Plussid
Sotsiaalne side, järjekindlamad rutiinid
Ühe Northwesterni ülikooli uuringu kohaselt joovad aktiivsed inimesed jõusaalipäevadel rohkem jooki. Teises uuringus leiti, et need, kes tarbivad alkoholi mõõdukalt, järgivad suurema tõenäosusega treeningrutiini.
Teise uurimistöö kohaselt võib alkoholi tarbimine sotsiaalses keskkonnas tugevdada positiivseid emotsioone ja sotsiaalseid sidemeid ning leevendada negatiivseid emotsioone joovate inimeste seas. Kuigi need uuringud näitavad aeg-ajalt joomise mõningaid eeliseid, ei tähenda see, et mittejoojad peaksid hakkama alkoholi jooma, et tugevdada sotsiaalset sidet või regulaarselt treenida.
Kohvikus suhtlemine on alternatiiv, kuna kofeiin on sportlastele tervislik valik ning seda võib tarbida enne ja pärast treeningut. Seltskondlike jookide jaoks on oluline meeles pidada, et mõõdukus on võtmetähtsusega. Kuigi näib, et enamik meditsiinitöötajaid ei jõua üksmeelele, peavad paljud ohutuks piiriks üks jook naistele ja kaks jooki meestele päevas. Inimesed, kellel on anamneesis alkoholi kuritarvitamine, peaksid hoiduma abstinentsist.
Õlu kui toitainete allikas
Õlu on B-vitamiinide ja süsivesikute allikas ning need toitained on kasulikud pärast treeningut. Terviseeksperdid soovitavad 30 minuti jooksul pärast treeningut süüa umbes 0,5 grammi süsivesikuid kehakaalu kilogrammi kohta. Teoreetiliselt võib õlu aidata neid süsivesikuid täiendada. Siiski on palju alkoholivabasid valikuid, mis pakuvad süsivesikuid ja vitamiine, sealhulgas treeningjärgsed joogid, kookosvesi ja tavaline piim.
Miinused
Kuritarvitamise oht
Üldist alkoholitarbimist ja eriti õlut peetakse sageli ebatervislikuks nii sportlastele kui ka mittesportlastele. Tõde on aga see, et paljud inimesed ei suuda peatuda ühe või kahe joogiga. Kahjuks põhjustab liigne joomine sageli alkoholi kuritarvitamist.
Lühiajalised tagajärjed
Alkohol põhjustab liigsel tarbimisel dehüdratsiooni, pohmelli ja põletikku kogu kehas. Lisaks põhjustab rohke alkoholitarbimine suurenenud vigastuste ja autoõnnetuste, vägivalla ja riskantse seksuaalkäitumise ohtu.
Pikaajalised tagajärjed
Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste (CDC) andmetel on krooniline alkoholitarbimine seotud tõsiste maksa- ja muude seedehaiguste, kõrge vererõhu, südamehaiguste, insuldi, aju degeneratsiooni, nõrgenenud immuunsüsteemi ja mitmete vähivormidega, sealhulgas rinna- ja suuvähiga. , kurgu-, söögitoru-, maksa- ja käärsoolevähk.
Negatiivne mõju sportlikule sooritusvõimele
Liigne alkoholitarbimine põhjustab põletikku ja häirib keha paranemis- ja taastumisvõimet, kuna keha alkoholi töötleb. Alkohol laguneb lõpuks aineks nimega atsetaat, mis pärsib keha võimet rasva põletada. Testosteroon, mis on lihaste kasvu ja taastumise võtmetegija, langeb ka pärast alkoholi tarbimist.
Tekitab õllekõhu
Õlles on palju kaloreid ja süsivesikuid, mis toob kaasa kaalutõusu ja iseloomuliku õllekõhu. Kesköine mugimine ja häiritud uni soodustavad veelgi kaalutõusu. Lisaks sellele, et õllekõht ei ole sportliku keha sümbol, on see seotud ka suurenenud diabeedi ja südamehaiguste riskiga.
Kui teile meeldib regulaarselt treenida ja aeg-ajalt sõpradega õlut juua, proovige elektrolüütidega õlut. “Performance” õlleks klassifitseeritud õllele on lisatud elektrolüüte ja muid energiajookides leiduvaid toitaineid. See õlu on tavalise õllega võrreldes tõenäolisemalt madalam kalorsuse ja alkoholisisaldusega. Eksperdid soovitavad aga vältida liigseid koguseid mis tahes tüüpi õlut koos alkoholiga.
Ärge võtke elektrolüütidega õlut oma treeningjärgsete jookide asenduseks. Treeningu ajal kaotate vett ja mineraalaineid ning need on kõige parem asendada vee ja elektrolüütide või spetsiaalsete treeningjärgsete jookidega.
Pärast pikka nädalat, mis on täis intensiivset treeningut või jõutreeningut, võiksite end premeerida joogiga. Proovige alkohoolset jooki vahele jätta ja selle asemel nautida tervislikku maitsvat kokteili.
Võtmed:
- Kui ootate kuiva väljakutset, kaaluge alkohoolsete kokteilide alternatiivina kokteili.
- Mocktaile on saadaval restoranides, veebis või saate neid kodus valmistada.
- Mocktailid sisaldavad enamikku tavalistes kokteilides leiduvatest koostisosadest, kuid ilma alkoholita. Need joogid võivad toetada teie treeningueesmärke, kuna need sisaldavad palju olulisi toitaineid ja antioksüdante.
- Mocktailid on alternatiivid alkohoolsetele jookidele, kuna need annavad energiat ja niisutust ning võivad seega olla suurepärane täiendus tervislikule toitumisele.
Need värskendavad kokteiliasendajad on täis maitset, kuid ilma pohmellita ja jätavad end vormis hoidmiseks paremaks.
Energiseerivad alkoholivabad fitness-kokteilid
Nagu nimigi viitab, sisaldab alkoholivaba kokteil (tuntud ka kui mocktail) tavaliselt sarnaseid koostisosi, miksereid ja kokteilides kasutatavaid lisandeid, kuid ilma alkoholita. Kuid sageli kasutavad miksoloogid oma aastatepikkust kogemust värskete ürtide, puuviljamahlade ja hooajaliste lillede abil virgutavate mittealkohoolsete jookide loomiseks.
Nende kokteilide hulgas on mõned, mis võiksid olla kasulikud neile, kes treenivad regulaarselt, kuna need sisaldavad rohkelt vitamiine, mineraale ja antioksüdante, et toetada lihaste taastumist ja üldist tervist.
Restoranides ja kauplustes on trendikas alkoholivabad kokteilid. Internet on täis retsepte, kuna rohkem inimesi seda võimalust uurib. Mõned inimesed võivad märjuke vahele jätta ja liituda liikumistega Dry January või One Year No Beer, samas kui teistel on lihtsalt järgmiseks päevaks planeeritud suur treening. Mõned inimesed kaaluvad oma tervise ja vormisoleku parandamiseks alkoholist täielikult loobumist (mõelge rohkem energiale, paremaks uneks, ilma tühjade kaloriteta). Seevastu teised tahavad seda jõusaalikülastajate seas populaarset trendi proovida. Olenemata põhjusest on valida paljude kokteilide vahel.
Värske statistika kohaselt on alkoholivaba liikumise plahvatusliku leviku tõukejõuks nooremad põlvkonnad. Näiteks hinnanguliselt 42% aastatuhandetest joob regulaarselt alkoholi, Z-põlvkonna vanuserühmas aga ainult 21%.
Kust leida alkoholivabu treeningkokteile
Enamik Põhja-Ameerika restorane pakub alkoholivabasid valikuid. Kui aga olete huvitatud paremast valikust, otsige Internetist otsingut “baare minu läheduses mittejoodikutele”. Näiteks Zero Cocktail Bar, Toronto esimene kaine baar, pakub rohkelt alkoholivabu jooke nii majapidamises tarbimiseks kui ka kojutoomiseks.
Teine võimalus on osta alkoholivaba kanget jooki. Näiteks Seedlip Spice 94 on destilleeritud alkoholivaba piiritus, mis on valmistatud aromaatsetest taimedest, mida saab kasutada erinevate kokteilide valmistamiseks. Kuid destilleerija soovitab lihtsalt segada piiritust tooniku või soodaga, et valmistada värskendav mocktail, mis võimaldab taimedestillaadil särada.
Enne poest ostetud eelsegatud kokteilide ostmist lugege etiketti.
Lisateabe saamiseks külastage https://dietoll-official.top/et-keto-dieedi-tutvustus/